Parafia św. Antoniego z Padwy

w Zgoniu

Boże Narodzenie 2012 - czuwanie przed pasterką

Schola

Na przełomie września i października 2012 roku, z inicjatywy księdza proboszcza Krzysztofa Jaska zawiązała się w parafii dziecięco-młodzieżowa grupa instrumentalno-wokalna. Początki nie były łatwe, ale po pierwszo-piątkowych mszach szkolnych i młodzieżowych, w trakcie których schola zaczęła brać czynny udział w oprawie muzycznej, zaczęły się zgłaszać kolejne osoby.

Ponieważ zbliżały się Święta Bożego Narodzenia, postanowiono przygotować czuwanie przed pasterką wraz z udziałem uczniów klasy III gimnazjum. W inscenizacji wykorzystano słowa m.in. Jana Pawła II, Matki Teresy z Kalkuty, C.K. Norwida, Jana Kasprowicza i Tadeusza Borowskiego. Podniosłą atmosferę budowały dźwięki gitar, fletu i organów, które słychać było w czasie recytacji. Myśli przeplatane były znanymi pastorałkami i kolędami w wykonaniu scholi. Mamy nadzieję, że inscenizacja pomogła wprowadzić zgromadzonych w kościele w nastrój zadumy i podniosłej atmosfery bożonarodzeniowej. Występ młodych artystów został nagrodzony brawami oczekujących na pasterkę wiernych.

Program przygotowali:

Recytacja: Angelika Dębecka, Edyta Gorzawska, Żaneta Gałeczka, Justyna Szołtysek, Weronika Mocko, Łukasz Radzikowski, Józef Skrzypczyk, Jacek Kret, Karol Chrobok.

Oprawa instrumentalna: Schola w składzie: Alina Marszolik, Zosia Błażyca, Żaneta Gałeczka, Natalia Nycz, Jakub Witański oraz organista Łukasz Bortlik.

Śpiew: Schola w składzie: Klaudia Krymer, Basia Swadźba, Martyna Mitrenga, Emilka Mitrenga, Kinga Mrowiec, Julka Mrowiec, Karolina Mazur, Justyna Szołtysek, Kasia Pasieka, Natalia Nycz, Weronika Mocko.

Zdjęcia: Leszek Błażyca

Kamera: Krzysztof Nycz

Scenariusz, przygotowanie i prowadzenie grupy: Joanna Bortlik

Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i udziału w czuwaniu serdecznie dziękujemy!

Żywimy nadzieję, że nasz występ zachęci dzieci i młodzież z Mościsk i Zgonia do wstąpienia do nowo powstałej scholi.

ZAPRASZAMY NA PRÓBY, KTÓRE ODBYWAJA SIĘ W SALCE KATECHETYCZNEJ W KAŻDY WTOREK O GODZ. 18.00.

Zdjęcia i film

Wszystkie zdjęcia z występu można zobaczyć w  Galerii zdjęć >>

opracowanie: Joanna Bortlik