Parafia św. Antoniego z Padwy

w Zgoniu

Konkurs kolęd 2013

Relacja z dnia 6 stycznia

W święto Trzech Króli, po raz kolejny, w kościele św. Antoniego z Padwy w Zgoniu, odbył się konkurs kolęd dla dzieci z parafii.

Tę piękną tradycję zapoczątkowała i wprowadziła Rada Sołecka ze Zgonia. Jako, że przy parafii została założona instrumentalno-wokalna schola dziecięco-młodzieżowa, Rada Sołecka przekazała organizację i prowadzenie konkursu założycielom scholi.

Gdy przed kilkoma laty zorganizowano pierwszy konkurs zgłosiło się kilku uczestników, ale co roku było lepiej. W tym roku było 36 zgłoszeń (nie wszystkie dzieci jednak dotarły na konkurs z powodu choroby). Najmłodszy uczestnik miał trzy lata, a najstarszy czternaście. Dzieci wykonywały kolędy a capella, z muzycznym akompaniamentem, a także prezentowały swoje zdolności, grając kolędy na instrumentach – skrzypcach, keyboardzie i flecie. Konkurs przeplatany był wspólnym śpiewem kolęd przez zgromadzonych wiernych oraz pastorałkami w wykonaniu scholi. Prowadzący konkurs przybliżyli historię powstania kolęd i szopek betlejemskich. Pamiątkowe zdjęcia wykonał pan Maciej Kłakus.

Komisja konkursowa w składzie: ks. Proboszcz Krzysztof Jasek, panie: Eugenia Krzyż i Halina Twardoch oraz prowadzący konkurs – Joanna Bortlik i Jakub Witański; nie wyłoniła laureata ze względu na duży przekrój wiekowy uczestników i różnorodność form wykonania kolęd. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni dyplomami za udział i symbolicznymi upominkami, ale przede wszystkim gromkimi brawami zgromadzonych słuchaczy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu dopisze frekwencja i zainteresowanie konkursem.

Zapraszamy!

Wszystkie zdjęcia z konkursu można zobaczyć w Galerii zdjęć >>

Informacja organizatorów: Joanna Bortlik