Parafia św. Antoniego z Padwy

w Zgoniu

I Komunia Święta 2013

Relacja z dnia 5 maja

Pierwsza Komunia Święta jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu.

To sakrament przyjmujący młodego człowieka do grona tych którzy bezpośrednio obcują z Bogiem i pragną go przyjmować do swego serca i życia.

W niedzielę 5 maja o godzinie 11:00 w naszym parafialnym kościele 35 dzieci z Mościsk i Zgonia po raz pierwszy przystąpiło do Komunii Świętej. Uroczystą Mszę Świętą odprawił ksiądz proboszcz Krzysztof Jasek, który skierował do dzieci słowa otuchy i zachęty aby trwać i pielęgnować wiarę i miłość, jaką obdarza nas Pan Jezus w Komunii Świętej.

O godzinie 16:00 dzieci wraz z najbliższymi przybyły do świątyni na nabożeństwo majowe. W trakcie nabożeństwa dzieci otrzymały pamiątkowy obraz I Komunii Świętej przedstawiający Jezusa Chrystusa Pantokratora – symbolizujący Rok Wiary.

W trakcie nabożeństwa Dzieci Pierwszokomunijne przekazały dar ufundowany przez Rodziców dla naszego kościoła – Cyborium. Ponadto tradycyjnie już, jak co roku dzieci komunijne ofiarowały ze swoich prezentów słodkie upominki, które tym razem trafiły do Ośrodka Terapii Nerwic dla dzieci i Młodzieży w Orzeszu – Zawiści, a które do placówki przekazał osobiście ksiądz proboszcz.


Po komunii

Pierwszy tydzień po uroczystościach komunijnych jest tzw. białym tygodniem, w czasie którego dzieci uczestniczyły w nabożeństwach majowych oraz Eucharystii.

Jako dziękczynienie za dar sakramentu pokuty i pojednania oraz uczestnictwa w pełnej Eucharystii dzieci z rodzicami i proboszczem udały się w środę 8 maja na pielgrzymkę do Leśniowa, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji dzieci pierwszokomunijnych. Pielgrzymi odwiedzili także sanktuarium Matki Bożej w Gidlach oraz Sanktuarium w Świętej Annie.Dzieci pierwszokomunijne
Zgoń: Mościska:
1. Bachanek Natalia 22. Dudała Alicja
2. Bonczek Wiktoria 23. Dyrda Zuzanna
3. Brząkalik Wiktoria 24. Dyrda Mikołaj
4. Burzyńska Julia 25. Hanusek Justyna
5. Figołuszka Lidia 26. Hanusek Krzysztof
6. Gasz Dorota 27. Maj Dorian
7. Janosz Antoni 28. Moczko Kamila
8. Jarosz Agnieszka 29. Moczko Bartosz
9. Kłakus Aleksandra 30. Nowrot Kinga
10. Krymer Faustyna 31. Pasieka Katarzyna
11. Krymer Kamil 32. Starzak Marta
12. Migas Kamil 33. Starzak Maciej
13. Mitrenga Emilia 34. Szczypka Magdalena
14. Nycz Amelia 35. Zajączkowski Oskar
15. Nycz Marcel
16. Nycz Oliwia
17. Szmajduch Kacper
18. Warzecha Kamil
19. Witosz Marek
20. Wuzik Amelia
21. Wuzik Wiktoria


Zdjęcia z komunii można zobaczyć w Galerii zdjęć >>

tekst: Joanna Bortlik
zdjęcia: Marcin Krzywicki
kamera: videodepta.pl