Parafia św. Antoniego z Padwy

w Zgoniu

Odpust 2013

Msza św. odpustowa

13 czerwca to święto patrona naszej parafii. W niedzielę 16 czerwca odbyły się uroczystości ku czci św. Antoniego z Padwy. Suma odpustowa była wyjątkowa i bardzo wzruszająca.

Głównym celebransem mszy był emerytowany ks. proboszcz Józef Wojciech, obecnie mieszkający w Wodzisławiu - Jedłowniku. Kazanie wygłosił ks. Tomasz Mrozek, tegoroczny rekolekcjonista. Mszę celebrowali także emerytowany ks. proboszcz Jan Skolik i obecny proboszcz parafii ks. Krzysztof Jasek. Do sprawujących mszę świętą księży dołączył również ks. dziekan Jacek Wojciech.

W oprawę mszy włączyli się parafianie. Czytania przygotował przedstawiciel rady parafialnej pan Józef Jaszczyk. Psalm zaśpiewały Emilka Mitrenga i Kasia Pasieka, dziewczynki które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Modlitwę wiernych przygotowała młodzież, która przyjęła kilka dni wcześniej sakrament bierzmowania: Justyna Szołtysek, Wojciech Jaszczyk i Łukasz Radzikowski. W oprawę mszy włączyła się także działająca przy parafii schola. Ponadto w uroczystości swój udział miała Orkiestra Elektrowni Łaziska.

Zdjęcia z odpustu można zobaczyć w Galerii zdjęć >>

opracowanie: Joanna Bortlik
zdjęcia: Leszek Błażyca