Parafia św. Antoniego z Padwy

w Zgoniu

Opłatek 2013

Spotkania opłatkowe seniorów i scholi

20 grudnia 2013r. po raz pierwszy parafia św. Antoniego, wspólnie ze Stowarzyszeniem Razem = Łatwiej i SP-9 w Zgoniu, organizowała spotkanie opłatkowe dla mieszkańców z grupy wiekowej 67+.

O godz. 15:00 została odprawiona msza św. w intencji seniorów. Po mszy zebrani goście udali się na spotkanie opłatkowe do szkoły w Zgoniu. Gości przywitała dyrektor szkoły Olga Kaniewska, prezes Stowarzyszenia Razem = Łatwiej Alina Mzyk oraz ksiądz proboszcz Krzysztof Jasek. Przy wspólnym stole zasiedli także zaproszeni goście: przewodniczący Rady Miasta Jan Mach, radna Helena Kopel, sołtys Eugenia Krzyż oraz wieloletnia radna Teresa Brząkalik i sołtys Eryk Mitrenga. W trakcie spotkania do grona zebranych dołączył także burmistrz Andrzej Szafraniec.

Opłatek rozpoczęto wspólnym śpiewem kolędy "Cicha noc". Następnie dla gości wystąpiła z krótkim programem parafialna schola. Miłą i wzruszającą niespodzianką było telefoniczne połączenie z księdzem emerytem Stanisławem Knopem, który ze względu na stan zdrowia nie mógł przyjechać. Ks. Stanisław Knop skierował do zebranych na sali ciepłe słowa i życzenia świąteczne oraz wyraził nadzieję na spotkanie w przyszłości. O potrawy na świąteczny stół zatroszczyły się panie: Róża Kępka, Grażyna Bortlik i Bożena Kasprusz, a pomagały im Celina Kępka i Karina Stawowska. W przygotowanie włączyli się także pracownicy szkoły w Zgoniu.

Spotkanie opłatkowe mogło się odbyć dzięki dobrej współpracy Stowarzyszenia Razem = Łatwiej, parafii św. Antoniego oraz SP-9. Mamy nadzieję, że stanie się ono naszą piękną tradycją.

Tego samego dnia zostało zorganizowane w salkach spotkanie opłatkowe dla dziewczynek ze scholi oraz ministrantów biorących udział w czuwaniu i jasełkach. "Wigilijkę" rozpoczęła wspólna modlitwa i życzenia świąteczne.

Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć w Galerii zdjęć >>

opracowanie: Joanna Bortlik