Parafia św. Antoniego z Padwy

w Zgoniu

Czuwanie papieskie 2014

Modlitwy w parafii św. Antoniego w Zgoniu

26 kwietnia 2014r. o godzinie 19:00 w naszym kościele rozpoczęło się czuwanie przed kanonizacją Błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II.

Czuwanie przygotowano w dwóch częściach. Pierwszą część przygotowały dzieci ze scholi i ministranci. Natomiast o godz. 19:40 rozpoczęła się część przygotowana przez dorosłych oraz młodzież gimnazjalną i licealną naszej parafii.

Rozważania św. Faustyny i przemówienia Jana Pawła II przeplatane były wspólną modlitwą i śpiewem licznie zebranych w ten wyjątkowy wieczór parafian. W czasie litanii do Jana Pawła II obecnym w kościele rozdano wydrukowane „złote myśli” Jana Pawła II. O godzinie 21:00 wspólnie odśpiewano Apel Jasnogórski i odmówiono modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 21:37 ksiądz Proboszcz odczytał słowo skierowane przez Biskupów do wiernych i w tym czasie rozdzielono Iskrę Miłosierdzia, którą każdy zabrał do swojego domu.

Iskrę Miłosierdzia do naszego kościoła w Niedzielę Palmową przywiozła delegacja młodzieży.

Ksiądz Proboszcz Krzysztof Jasek serdecznie dziękuje wszystkim Parafianom za liczny udział w czuwaniu. Szczególne słowa podziękowania kieruje do dzieci ze scholi, młodzieży i dorosłych którzy przygotowali sobotnie czuwanie a jednoczenie dali piękne świadectwo wiary.

Czuwanie przygotowali:

Schola

Młodzież : Celina Kępka, Patrycja Fityka, Zofia Błażyca , Martyna Mitrenga, Jacek Kret, Józef Skrzypczyk, Jakub Mueller , Paweł Płonka, Kamil Jarosz

Dorośli : Elżbieta Skrzypczyk, Grażyna Pasieka , Antoni Blaski, Grzegorz Stawowski
Kamera i zdjęcia : Leszek Błażyca i Krzysztof Nycz

Wszystkie zdjęcia z występu można zobaczyć w Galerii zdjęć >>

opracowanie: Joanna Bortlik