Parafia św. Antoniego z Padwy

w Zgoniu

Adwent 2014

Wydarzenia adwentowe w naszej parafii

W czasie adwentu, jak co roku, młodsze dzieci przybywały licznie z lampionami do kościoła pod opieką rodziców, dziadków i starszego rodzeństwa, by uczestniczyć w roratach.

4 grudnia w środę, tradycyjnie jak od wielu lat, została odprawiona msza barbórkowa w intencji górników, emerytów i ich rodzin. Jak każdego roku, w mszy uczestniczyły całe wielopokoleniowe górnicze rodziny. Po mszy górnicy udali się na akademie środowiskowe przygotowane w szkołach w Zgoniu i Mościskach.

6 grudnia o godzinie 10:00 została odprawiona specjalna msza święta w intencji dzieci, a do kościoła przybył, ku wielkiej radości najmłodszych, Mikołaj. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki. Tak jak każdego dnia rorat dziewczynki ze scholi uczestniczyły w oprawie muzycznej mszy.

15 grudnia w poniedziałek, po roratach została przeprowadzona kolejna akcja edukacyjna OSP Zgoń, tzw. „odblaskowe roraty”. Strażacy wręczyli każdemu odblaskową opaskę i wyjaśnili dzieciom w krótkiej prelekcji, zalety używania odblasków, które sprawiają ze jesteśmy widoczni na drodze.

19 grudnia parafia św. Antoniego, wspólnie ze Stowarzyszeniem Razem = Łatwiej i Szkołą Podstawową nr 9 w Orzeszu-Zgoniu, zorganizowała drugie spotkanie opłatkowe dla mieszkańców z grupy wiekowej 65+, które to spotkanie staje się piękną tradycją naszej miejscowości i przykładem bardzo dobrej współpracy parafian. Cieszy fakt iż w spotkaniu wzięło udział ponad 70 osób. O godzinie 15:00 została odprawiona przez księdza proboszcza Krzysztofa Jaska msza święta w intencji seniorów Zgonia. Po mszy goście udali się do szkoły w Zgoniu na spotkanie opłatkowe, gdzie przywitali i złożyli im życzenia świąteczne: pani dyrektor szkoły Olga Kaniewska, przedstawiciel Stowarzyszenia Razem = Łatwiej, radna Grażyna Bortlik, oraz ksiądz proboszcz, który po powitaniu rozpoczął spotkanie wspólnym śpiewem kolędy "Cicha noc". Następnie wystąpiła parafialna schola. Spotkanie przy stole zostało sfinansowane przez Stowarzyszenie Razem = Łatwiej i księdza proboszcza Krzysztofa Jaska. Podobnie jak w ubiegłym roku w przygotowanie opłatka zaangażowali się pracownicy szkoły i członkowie Stowarzyszenia. Spotkanie miało niezwykły klimat, gdyż z powodu awarii elektrycznej większość czasu zebrani przebywali ze sobą przy świecach.

Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć w Galerii zdjęć >>

opracowanie: Joanna Bortlik