Parafia św. Antoniego z Padwy

w Zgoniu

Spotkanie kolędowe 2014

Leć kolędo leć, by ogrzać serce…

28 grudnia 2014r. w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Józefa i Maryi młodzież naszej parafii pod przewodnictwem pani Anety Baron przygotowała program słowno–muzyczny pt: „Leć kolędo leć, by ogrzać serce”.

Spotkanie to miało charakter modlitewny, na początku którego wszyscy zebrani wezwali w pieśni pomocy Ducha Świętego, prosząc o dobre przeżycie tego czasu. Następnie młodzież odczytała teksty o tematyce bożonarodzeniowej, które przeplatane były śpiewem kolęd i pastorałek.

To wspólne kolędowanie miało na celu pomóc w zatrzymaniu się, a może odkryciu na nowo, treści płynących z tych utworów, tak dobrze każdemu znanych.

Dopełnieniem modlitwy wspólnotowej był dla zebranych czas modlitwy indywidualnej, podczas adoracji figurki Dzieciątka Jezus trzymanej przez każdego osobiście w dłoniach. Figurka była przekazywana z rąk do rąk. Gest ten był bardzo wymowny czyniony z niezwykłą delikatnością i czułością. Każdy mógł w tym czasie zwierzyć się Jezusowi ze swoich problemów, dziękować za wszelkie dobro jakim go obdarzył, a także prosić o dalsze łaski.

Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem Dzieciątkiem, którego udzielił proboszcz ks. Krzysztof Jasek.

Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć w Galerii zdjęć >>

opracowanie: Aneta Baron, Józef Skrzypczyk
zdjęcia: Paweł Płonka