Parafia św. Antoniego z Padwy

w Zgoniu

Opłatek 2015

19 grudnia w Zgoniu upłynął w atmosferze spotkań opłatkowych.

Jako pierwsze w sobotni poranek przy wigilijnym stole zasiadły i podzieliły się opłatkiem dzieci i opiekunowie scholi. O godzinie 10:00 została odprawiona msza święta w intencji seniorów z grupy wiekowej 65+.

Następnie odbyło się tradycyjne już spotkanie wigilijne, przygotowane wspólnie przez stowarzyszenie Razem=Łatwiej, parafię św. Antoniego i Szkołę Podstawową nr 9 w Orzeszu-Zgoniu, w którym wzięło udział ponad 70 seniorów. Gości przywitali i złożyli życzenia świąteczne kolejno: radna Grażyna Bortlik, dyrektor szkoły Jolanta Trybus, prezes stowarzyszenia Razem=Łatwiej Alina Mzyk, sołtys Piotr Oleś, burmistrz miasta Mirosław Blaski i przewodniczący rady miasta Jan Mach.

Po powitaniu ksiądz proboszcz Krzysztof Jasek rozpoczął spotkanie, przy akompaniamencie organisty, wspólnie zaśpiewaną kolędą "Cicha noc". Dla gości wystąpiła także z krótkim programem schola. Spotkanie przy stole zostało sfinansowane przez stowarzyszenie Razem=Łatwiej i księdza proboszcza Krzysztofa Jaska. Podobnie jak w ubiegłym roku wszystko przygotowali wolontariusze.

Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogły uczestniczyć w spotkaniu zostały odwiedzone przez wolontariuszy z wigilijnym poczęstunkiem. O godzinie 16:00 spotkali się przy wigilijnym stole wolontariusze, sponsorzy, Rada Sołecka i zarząd stowarzyszenia Razem=Łatwiej. Organizatorzy podziękowali zebranym za całoroczna pracę oraz działania na rzecz naszej małej ojczyzny.

Zdjęcia i krótką relację ze spotkania można równiez zobaczyć na stronie Gazety Orzeskiej >>